Інноваційні технології обробітку ґрунту від BEDNAR
- mmelnykova
- 9 черв.
- Читати 3 хв
В умовах глобальних кліматичних викликів аграрії стикаються з низкою проблем на шляху до отримання високих та якісних врожаїв, Україна – не виключення. Серед основних проблем потрібно виділити нестачу ґрунтової вологи під час посіву та вегетаційного періоду сільськогосподарських культур. А це значно впливає на отримання дружніх сходів, що в майбутньому вплине на економічну ефективність ведення рослинництва. Як відомо, не отримані сходи впродовж 24 годин сприяють втраті врожайності приблизно на 10 – 20 %. Наступною проблемою сучасного сільського господарства України є неефективне використання добрив, що сприяє збільшенню собівартості вирощуваної продукції. Ще одним викликом для наших аграріїв є ерозія, адже вона безпосередньо негативно впливає на ґрунт – основний засіб для ведення сільського господарства. На ґрунтах, що піддаються ерозії врожайність сільськогосподарських культур знижується на 20 – 60 %, що еквівалентно еколого-економічним збиткам у понад 10 млрд дол. США. Всі ці проблеми вимагають ефективних рішень, серед яких визначне місце займають інноваційні технології обробітку ґрунту. Однією з найбільш популярних є технологія смугового обробітку ґрунту – Strip-till.
Strip-till – технологія, що передбачає обробіток ґрунту смугами. Лише 30 % площі поля обробляється, а 70 % залишаються не обробленими (більша частина рослинних решток залишається на поверхні поля), що робить дану технологію ефективною у протистоянні ерозії. Звичайно, дана технологія дозволяє проводити обробіток ґрунту та локальне внесення добрив у ґрунтовий профіль за один прохід. А це дозволяє зменшити кількість проходів по полю, мінімізувати переущільнення ґрунтового профілю та зекономити значну частину паливно-мастильних матеріалів (ПММ).
Для таких технологій потрібні надійні та ефективні агрегати, які дадуть можливість сповна використати всі переваги Strip-till. На ринку України виробників культиваторів для смугового обробітку ґрунту чимало, але найбільше виділяється STRIP-MASTER EN від BEDNAR – лідера ринку ґрунтообробної техніки.

Чому ж смуговий культиватор STRIP-MASTER EN такий особливий?
STRIP-MASTER EN – навісний культиватор для смугового обробітку ґрунту перед посівом широкорядних культур, таких як: соняшник, кукурудза, соя, ріпак, цукровий буряк. Цей культиватор здатен обробляти ґрунт смугами з міжряддям від 45 до 80 см на глибину до 35 см. Агрегат оснащений універсальною рамою на якій можна регулювати міжряддя під ту, чи іншу культури. Дані культиватори представлені з робочою шириною 4,8 метра та 6 метрів, які потребують тягової потужності трактора від 180 до 400 к.с. Дані культиватори можуть бути у комплектації від 6 до 12 рядків. Вони мають свої унікальні особливості, а саме:
Робочі секції та їх захист: вони складаються з опорних коліс, прорізних дисків діаметром 508 мм для прорізання ґрунтового профілю перед «проходом» долота, очищувальних дисків для очищення рядка від зайвих рослинних решток, долото – для основного обробітку до 35 см, бокових обмежувальних дисків для утримання ґрунту у смугах та фінішного котка, який додатково руйнує грудки та забезпечує зворотне ущільнення ґрунту, запобігаючи випаровуванню вологи. Це все і є робочою секцією культиватора, яка піддається тиску у 225 кг. Долота культиватора обладнані гідравлічним захистом з силою спрацювання у 750 кг, що дозволяє запобігти зіткненню з перешкодою та підняти долото вверх на 26 см.
Інноваційне розташування робочих секцій: культиватор має міцну раму на якій встановлені робочі секції, які можна регулювати відповідно до культури, під яку проводиться обробіток в діапазоні від 45 до 80 см. Кожна робоча секція закріплена до рами за допомогою паралелограмної системи кріплення, яка дозволяє ідеально копіювати рельєф поля та чітко витримувати задану робочу глибину. Окрім цього, робочі секції культиватора розташовані офсетно (зі зміщенням), що дозволяє працювати в умовах великої кількості рослинних решток мінімізуючи ефект забивання агрегату.
Локальне внесення добрив: STRIP-MASTER EN у тандемі з бункерами від BEDNAR здатен локально вносити гранульовані добрива одночасно з «нарізанням» смуг, що збільшує ефективність використання добрив під час різних етапів вегетації тієї, чи іншої культури. Також, є можливість вносити рідкі добрива, але для цього необхідно використовувати аплікатори для внесення рідких добрив. Можливість внесення різних видів добрив під час обробітку ґрунту робить даний культиватор надзвичайно універсальним.

Отже, смуговий культиватор STRIP-MASTER EN від BEDNAR – надзвичайно ефективний та універсальний агрегат, який допоможе Вам отримувати всі переваги від використання технології смугового обробітку ґрунту

Проте, окрім правильного вибору смугового культиватора важливо розуміти, а як же вірно впроваджувати та працювати за технологією Strip-till? Є кілька основних правил, які допоможуть Вам отримувати задоволення та економічну ефективність від використання даної технології:
1. Перед смуговим обробітком необхідно забезпечити рівномірний розподіл рослинних решток після збирання попередника та обов’язково вирівняти поверхню поля, щоб уникнути відхилень під час нарізання смуг та подальшого посіву.
2. Нарізання смуг на важких за гранулометричним складом ґрунтах рекомендується проводити восени. В таких умовах осіннє нарізання мінімізує вплив погодних факторів навесні та дозволяє раніше розпочати посів завдяки більш швидкому прогріванню смуг.
3. За необхідності, смуги, які були нарізані восени можна «освіжити», це доцільно робити за умови, якщо утворилася ґрунтова кірка. Нарізання смуг весною підходить для легких та середніх за гранулометричним складом ґрунтів з обмеженою кількістю ґрунтової вологи. В таких умовах комбінований метод – нарізання смуг та посів за один прохід є більш ефективним. Глибина обробітку навесні має бути меншою приблизно 7 – 20 см, це дозволяє уникнути пересихання ґрунту або утворення ґрунтової кірки
4. Для роботи з технологією смугового обробітку ґрунту критично важливим є використання навігації з рівнем точності RTK (2 см). Перед початком робіт необхідно відкалібрувати навігаційну систему, щоб уникнути небажаних зміщень відносно ліній.

Kommentare